מאמרים

סיפורי התקנת מז"ח

התקנה של מז”ח (מונע זרימה חוזרת) נועדה למנוע זיהום מים וזיהום של צנרת מים. לעיתים, התקנה של אמצעי כזה נחוצה בבתי מגורים או בתים פרטיים אך בעיקר, מז”ח נחוץ בעסקים שונים, מפעלים, תחנות דלק, מגדלים חקלאיים וכיוצא בזה. נספר כעת כמה סיפורים על התקנת מז”ח ומהם נבין עד כה זה עניין חשוב ואיך נמנעים מצרות.

כיצד הרצון לחסוך עולה בסופו של דבר יותר

בעל מפעל מאזור השרון רצה לחסוך בהתקנת מז”ח. את ההתקנה לא ביצע מתקין מוסמך כך שלא הותקנו ברזי בדיקה כפי שצריך. בסופו של דבר, כאשר הגיע הבודק לבדיקה התקופתית, לא יכלה להתקיים הבדיקה. כלומר, בגלל הרצון לחסוך כסף, בסופו של דבר היה צריך להשקיע יותר כדי לתקן. המסקנה – אל תוותרו על התקנת מז”ח שנעשית על ידי מתקין מוסמך. כך גם שומרים על המים, גם פועלים לפי החוק וגם נהנים מאספקת מים סדירה, ללא תקלות.

חשוב לשמור על המים של כולנו

ביקורת שנערה במפעל בשרון העלתה כי לא הותקן מז”ח כנדרש. כתוצאה מכך, נוצרה סכנה ממשית לקיום זיהום של מי השתייה. בעל המפעל, שניסה לספק הסברים מפותלים לא הצליח לשכנע מדוע לא פעל כפי שדורשות התקנות של משרד הבריאות. למרבה המזל, הזמין המפעל מתקין מורשה והמחדל נפתח על הצד הטוב ביותר. למרבה הצער, במקרים אחרים, התגלו זיהומים קשים.

לא רק בגלל החוק היבש חשוב כי במפעלי ייצור, מכבסות, באתרים חקלאיים ומעבדות יותקנו כראי מונעי זרימה חוזרת. בזכות מערכות חשובות אלה, אפשר לסמוך על מי השתייה שיישארו צלולים ונקיים. בסופו של יום, אף אחד ואף עסק לא רוצה ששמו ייקשר עם מחדל שהביא לזיהום מים קשה. גם לכם, קוראי שורות אלה, חשוב להקפיד על התקנת מז”ח כחוק ובדיקת תקינות תקופתית.